Futura 4s - Tilda Meble - Zielona Góra - Biuro - Szkoła - Dom

Biuro - Szkoła - Dom
Przejdź do treści

Menu główne:

Futura 4s
Fotel Futura 4 S to znane już Państwu krzesło Futura 3 S powiększone o funkcjonalny, regulowany zagłówek. Zostało wyposażone w niemalże wszystkie dostępne obecnie rozwiązania, takie jak : regulowane podłokietniki w 4 płaszczyznach (4D), regulowaną głębokość siedziska, regulacje profilu siedziska, synchroniczny mechanizm ruchowy zapewniający nieustanne podparcie pleców użytkownika z automatycznie dobraną siłą oporu oraz wspomniany już zagłówek regulowany w dwóch płaszczyznach.
Oparcie fotela wykonane zostało z praktycznej siatki, która dostosowuje się do pleców użytkownika zapewniając równocześnie odpowiednią cyrkulacje powietrza. W części lędźwiowej oparcie wyposażone jest w profil o regulowanej wysokości.
Siedzisko jest tapicerowane. Do Państwa dyspozycji przygotowaliśmy kilka trwałych tkanin w wielu kolorach.
Lekka aluminiowa podstawa jezdna podkreśla nowoczesny design produktów z rodziny Futura.
Parametry techniczne

Tkaniny i kolorystyka
Siedzisko jest tapicerowane. Do Państwa dyspozycji przygotowaliśmy tkaniny Kosma, Osaka, Adamantio, Flex, Fame, Medley, Teide oraz atestowany Skaj, który świetnie sprawdzi się w przypadku wymogu łatwozmywalności (Ośrodki Zdrowia).

Mechanizm
Futura 4 wyposażona została w synchroniczny mechanizm ruchowy (Synchro SELF). Po zwolnieniu blokady, oparcie wychyla się w ruchu synchronicznym z siedziskiem naśladując ruch użytkownika w krześle. Wychylenie oparcia podążające za ruchem pleców użytkownika jest znacznie wyraźniejsze i szybsze aniżeli ruch siedziska.
Siła oporu jaki stawia oparcie podczas wychylenia jest automatycznie dobrana do wagi użytkownika - to funkcja "SELF" mechanizmu Sycnhro. Użytkownik w każdej chwili ma również możliwość blokady wybranej pozycji wychylenia oparcia i siedziska poprzez ruch dźwigni umieszczonej pod siedziskiem.
Mechanizm umożliwia również regulację głębokości siedziska, a więc jego odległości od oparcia. Dzięki tej właściwości, funkcje oparcia będą dostępne zarówno dla niskich jak i wysokich użytkowników. Funkcja ANTI-Shock zapobiega gwałtownemu uderzeniu oparcia w plecu Użytkownika po zwolnieniu wybranej pozycji wychyelnia.

Podłokietniki
Krzesło wyposażone jest w podłokietnik regulowany w czterech płaszczyznach :
* góra - dół, pozwala na dostosowanie jego wysokości tak aby przedramie ułożone było pod kątem 90 stopni do tułowia, co znacznie odciąża mięśnie pleców podczas długiej pracy w pozycji siedzącej. Zakres regulacji wysokości podłokietnika to 6 cm.
* odległość od siedziska, pozwala na dostosowanie rozstawu podłokietników zarówno dla niskich, jak i wysokich użytkowników,
* kąt położenia nakładki w zakresie +/- 15 stopni (skierowanie nakładek do wewnątrz siedziska ułatwia pisanie na klawiaturze, zaś ich skierowanie na zewnątrz ułatwia swobodne wstawanie z krzesła)
* przód - tył, regulacja nakładki podłokietnika przód/tył pozwala dostosować go do długości przedramienia,
Podstawa Jezdna
Fotel posiada pięcioramienną podstawe, która wykonana jest z polerowanego aluminium. Oprócz walorów estetycznych, główną zaletą takiego rozwiązania jest brak elementów spawanych, co znacznie wydłuża jej trwałość.

Siłownik
Płynną regulację wysokości zapewnia atestowany (DIN Klasse 3) siłownik pneumatyczny o zakresie regulacji 90 mm. Zewnętrzna obudowa jest chromowana. Jak cały fotel objęty jest dwuletnią gwarancją w systemie od drzwi do dzrwi.

Oparcie
Profilowane w części lędźwiowej dodatkowo wyposażone w podpórkę o regulowanej wysokości. Siatka zapewnia prawidłową cyrkulacje powietrza i dobrze dopasowuje się do pleców użytkownika.

Siedzisko
Pianka wyścielająca produkowana jest w technologii wylewania co znacznie zwiększa jej trwałość i odpowiednią sprężystość nawet po wielu latach. Tapicerowane szeroką gamą tkanin i kolorów.

Zagłówek
Regulowany góra - dół co pozwala na jego dostosowanie do wzrostu użytkownika. Podparcie pod głowę jest zaś regulowane wokół poziomej osi co pozwala na jego ułożenie wg. preferencji użytkownika.

Gwarancja
24 miesiące, system od drzwi do drzwi dla Państwa pełnego komfortu.

Certyfikaty
Atest Wytrzymałości i Bezpieczeństwa Użytkowania wydany przez PUR "Remodex" Zakład Badań i Wdrożeń Przemysłu Meblarskiego dla wagi Użytkownika do 150 kg.
Kolorystyka
Tilda Meble s.c.
ul. Pawia 6
65-503 Zielona Góra
Tel/Fax: (68) 327-22-67
(68) 327-00-17
Kom: 603-877-939
NIP: 929-005-19-89
Tel/Fax: (68) 327-22-67
(68) 327-00-17
Kom: 603-877-939
NIP: 929-005-19-89
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego